#371 – wkurzasz ludzi?

Dzisiaj dzień życzeń, podsumowań i innych takich. W najgorszym wypadku możesz się upić i zalać smutki wódką z colą lub bez. Pamiętaj, w życiu nie chodzi o to żeby było łatwo, tylko żebyś miał siłę, sposób i chęć by pokonywać przeszkody. Im lepiej Ci idzie tym więcej będziesz mieć zwolenników i kwadrat albo sześcian przeciwników. … Czytaj dalej #371 – wkurzasz ludzi?

Dzisiaj dzień życzeń, podsumowań i innych takich. W najgorszym wypadku możesz się upić i zalać smutki wódką z colą lub bez.

Pamiętaj, w życiu nie chodzi o to żeby było łatwo, tylko żebyś miał siłę, sposób i chęć by pokonywać przeszkody. Im lepiej Ci idzie tym więcej będziesz mieć zwolenników i kwadrat albo sześcian przeciwników. Nieważne czy robisz dobrze, czy źle – czy masz za sobą większość czy mniejszość.

Chodzi o to by zdobyć i porwać za sobą ludzi aktywnych, takich, którzy będą działać, takich którzy są uparci i nie boją się pracy.

A ty? Nie musisz mieć wizerunku lidera, nie musisz być elokwentny, nie musisz być nawet uprzejmy, czy mądrze mówić….. Cóż takie jest życie – jednym wychodzi – bo mają jakąś wizję i ją skrupulatnie i wytrwale realizują, neutralizując przeciwników, problemy i przeszkody. I choć większość wie, że to bez sensu, że to głupie, że nie jest to normalne, może nic nie poradzić, bo im się nie chce. Wolą schować się w swoich hobbicich norkach i narzekać przy kieliszku jak to jest źle czy dobrze i schować głowę w piasek.

Prawda też jest taka – jeśli nikogo nie denerwujesz i nie masz jakichś wrogów to znaczy że nikt nie widzi w tobie konkurencji, zagrożenia itp. itd.

Pomyśl zatem co możesz w swoim życiu poprawić. Ulepszyć. I dać innym.

Pora zacząć kolejny level z gry o życie….. Licho nie śpi.

#370 – Jak to zmienić?

No i przychodzą takie czasy, że wydaje się, że wszystko stracone. Wkurzają cię drobiazgi. Wkurzają Cię rzeczy duże, świat się sprzeciwia i już prawie nikt w ciebie nie wierzy. Karzą ci się zamknąć i nie odzywać bo na pewno nie masz racji.  Stajesz na rozdrożu, bo sam już nie wiesz co dla ciebie dobre, co … Czytaj dalej #370 – Jak to zmienić?

No i przychodzą takie czasy, że wydaje się, że wszystko stracone. Wkurzają cię drobiazgi. Wkurzają Cię rzeczy duże, świat się sprzeciwia i już prawie nikt w ciebie nie wierzy. Karzą ci się zamknąć i nie odzywać bo na pewno nie masz racji.  Stajesz na rozdrożu, bo sam już nie wiesz co dla ciebie dobre, co złe, którą drogą pójść i czy w ogóle masz jakiś racjonalny wybór? Ktoś czegoś chce, żąda, prosi, wymaga, nakłania. Czy ma rację? Czy ty wiesz co teraz zrobić, żeby znowu poczuć się dobrze? Czy naprawdę to co się do tej pory działo ma jakiekolwiek znaczenie? czy lata podążania w danym kierunku nie spowodowały, że pora sięgnąć gdzieś dalej i wyżej, żeby było lepiej i by znów poczuć wiatr w żaglach? Może to już czas powstać, odbić się i skoczyć wyżej, być może ryzykując wszystko co masz? Szacunek, pozycję piniondze, W sumie kogo to tak naprawdę poza tobą obchodzi? Życie jest coraz krótsze, każdego dnia zbliżasz się do dnia sądu, więc może warto byłoby się na tym ostatecznym sądzie czymś wykazać, mieć uzasadnienie swoich działań, przedstawić swoje rozterki, pokazać się z jak najlepszej strony. To co się dzieje dookoła nie jest wieczne, jest tylko chwilą, ulotną i złudną, a to w co wierzysz i co czujesz jest tylko w tobie. Ważne żebyś się dobrze czuł ze sobą samym, nawet jak ci się każą zamknąć bo gadasz rzeczy, które się innym nie podobają.

Ucz się, pracuj, żyj i kochaj. Nic Ci więcej w życiu nie jest do szczęścia potrzebne.

#369 – czyje to marzenie?????

Masz marzenia, masz już wizję, albo i nie masz, ale to przyjdzie. Pamiętaj jeszcze o jednej rzeczy – sprawdź czy twoje marzenie jest na pewno twoim marzeniem? Czy nie jest to marzeniem twoich rodziców? Dzieci? A może sąsiadów? Czy innych ludzi, którzy mają na to wywalone? Czy Twoje marzenie jest TWOIM marzeniem? Czy jest czymś, … Czytaj dalej #369 – czyje to marzenie?????

Masz marzenia, masz już wizję, albo i nie masz, ale to przyjdzie.

Pamiętaj jeszcze o jednej rzeczy – sprawdź czy twoje marzenie jest na pewno twoim marzeniem? Czy nie jest to marzeniem twoich rodziców? Dzieci? A może sąsiadów? Czy innych ludzi, którzy mają na to wywalone?

Czy Twoje marzenie jest TWOIM marzeniem? Czy jest czymś, poza czym nic się nie liczy? Czy dasz radę poświęcić część siebie by je zrealizować? Czy dasz radę stanąć przed ludźmi i powiedzieć – TAK TO JEST MOJE MARZENIE – i będę robić co trzeba żeby je zrealizować. Realizacja marzeń nie trwa 3 sekundy, to proces, czasem trwa latami, czasem całe życie. Musisz poczuć, ze to co robisz i kim jesteś jest tym co TY chcesz robić.

Masz coś co zawsze chciałeś robić, ale nie było czasu? Teraz jest czas żeby coś zrobić, żeby zacząć. Żadna chwila nie będzie lepsza. Żadna chwila nie będzie perfekcyjna. A zegar tyka, czas biegnie……. ZRÓB COŚ, żeby zbliżyć się do TWOJEGO celu.

Powodzenia

 

#368 – no ale ja dalej nie wiem

Myślisz i myślisz i dalej nie wiesz czego chcesz…. Myśleć trzeba, tylko póki co samym myśleniem daleko nie zajdziesz. Musisz jeszcze działać. Nawet Alicja w krainie czarów pytając Królika dokąd iść, nie wiedziała gdzie chce dotrzeć. Ale powiedział jej jasno – „Jeśli nie wiesz dokąd iść – każda droga jest dobra”. Zatem pora zacząć działać. … Czytaj dalej #368 – no ale ja dalej nie wiem

Myślisz i myślisz i dalej nie wiesz czego chcesz…. Myśleć trzeba, tylko póki co samym myśleniem daleko nie zajdziesz. Musisz jeszcze działać. Nawet Alicja w krainie czarów pytając Królika dokąd iść, nie wiedziała gdzie chce dotrzeć. Ale powiedział jej jasno – „Jeśli nie wiesz dokąd iść – każda droga jest dobra”.

Zatem pora zacząć działać. Nawet jeśli dokładnie nie wiesz dokąd iść pora coś ze sobą robić. Spróbować tego czy tamtego, pomyśleć, znowu coś zrobić. Poczujesz się lepiej. Pamiętaj wszechświat ci sprzyja, słucha twoich myśli, wzmacnia je, reaguje na nie. Pamiętaj tylko, że wycinane są z tego wszystkie zaprzeczenia i negacje – więc używaj tylko języka pozytywnego!!! Tak samo jak w komunikacji z dziećmi czy nawet dorosłymi – mów czego chcesz i wzmacniaj oczekiwane rezultaty!!!! Małe kroki pociągną większe. Małe sukcesy sprawią, że poczujesz się potrzebny. Ciężko wyjść z bagna samemu – czasem potrzebna jest lina i wyciągarka!!!! ROZEJRZYJ SIĘ. ŚWIAT JEST ZBUDOWANY Z OKAZJI. Trzeba tylko po nie sięgnąć i odpowiednio wykorzystać.

Wkrótce odnajdziesz swoją ścieżkę. drogę, swoje własne życie.

Trzymam za ciebie kciuki.

 

#367 – Odżywianie

Pamiętaj, że 80% sukcesu w „zdrowym” życiu to odżywianie. Tylko z drugiej strony pamiętając zasadę Pareto 20% daje 80% rezultatów. W pierwszej kolejności zatem zrezygnuj z cukrów prostych – słodyczy, słodkich napoi, białego pieczywa, ciasteczek, ciast i innych pierdół. Dostrzeż wodę – to ona daje życie i z niej w 70% się składamy!!!!. Kolejnym ważnym … Czytaj dalej #367 – Odżywianie

Pamiętaj, że 80% sukcesu w „zdrowym” życiu to odżywianie. Tylko z drugiej strony pamiętając zasadę Pareto 20% daje 80% rezultatów. W pierwszej kolejności zatem zrezygnuj z cukrów prostych – słodyczy, słodkich napoi, białego pieczywa, ciasteczek, ciast i innych pierdół. Dostrzeż wodę – to ona daje życie i z niej w 70% się składamy!!!!. Kolejnym ważnym elementem diety są warzywa. Warzywa warzywa warzywa!!!. Czasem owoce i inne przysmaki jak orzechy, warzywa strączkowe. Jeśli chcesz możesz jeść jajka i nabiał (choć sposób ich pozyskiwania i produkcji budzi wiele kontrowersji).

A mięcho? Cóż jeśli poza aspektem moralnym – mordowanie bezbronnych stworzeń ci nie przeszkadza, przetrzymywanie, transport, nieludzkie warunki, śmierć. I nie przeszkadza Ci, że są faszerowane tylko jakąś chemią, antybiotykami, a po śmierci moczone w innej chemii. To co Ci mogę powiedzieć – smacznego – bo zbyt wiele pożytku z tego dla zdrowego odżywiania tu niestety, moim zdaniem, nie ma. Nie, Nie lubię padliny.

Podsumowując – jedz mniej. Myśl więcej, dbaj o swój rozwój mentalny – jesteś tym co jesz, ale z jedzenia i tak wyjdzie wielkie g…..

#366 – a kilogramy lecą

Kolejna zima nadciąga. Parę kilogramów człowiek złapał i próbuje to zgonić na różne rzeczy i okoliczności. A to święta, a to wiek, a to że to coś tam, nerwy, stres, rzucenie palenia, picia….. Pełno możliwości do szukania wymówek. Pora się w porę opamiętać i wziąć za siebie ot tak normalnie, powolutku – bo zbyt wiele … Czytaj dalej #366 – a kilogramy lecą

Kolejna zima nadciąga. Parę kilogramów człowiek złapał i próbuje to zgonić na różne rzeczy i okoliczności. A to święta, a to wiek, a to że to coś tam, nerwy, stres, rzucenie palenia, picia….. Pełno możliwości do szukania wymówek. Pora się w porę opamiętać i wziąć za siebie ot tak normalnie, powolutku – bo zbyt wiele zmian się na raz nie uda. I trzeba wiele cierpliwości do siebie. Tego czasem brak. Cierpliwości, sumienności i twardszej ręki. Nie możesz sobie pobłażać. Nie możesz dać sobie wejść sobie na głowę.  Zrób plan i zacznij go realizować. To nic, że inni mają gorzej, że i tak jesteś lepszy czy gorszy. Że mas z łatwiej czy trudniej, że geny i wychowanie.

Nie porównuj się z innymi. Porównaj się ze sobą. Masz być najlepszą możliwą wersją siebie. To wystarczy.

#365 – Wszystko jest złe i dobre

Wszystko jest złe. I wszystko jest dobre. Nic nie jest ani czarne ani białe. Ani nawet odpowiednio szare. Ta beznadziejność egzystencji i mnogość możliwości, z których większość jednak prowadzi do czegoś negatywnego może zmęczyć. Czasem łatwiej tkwić we własnej niecce, pełnej własnego jadu i sosu w którym się moczysz i nasiąkasz nim, by trącić nim … Czytaj dalej #365 – Wszystko jest złe i dobre

Wszystko jest złe. I wszystko jest dobre. Nic nie jest ani czarne ani białe. Ani nawet odpowiednio szare. Ta beznadziejność egzystencji i mnogość możliwości, z których większość jednak prowadzi do czegoś negatywnego może zmęczyć.

Czasem łatwiej tkwić we własnej niecce, pełnej własnego jadu i sosu w którym się moczysz i nasiąkasz nim, by trącić nim i próbować zarazić innych swoją niemocą. Nie martw się , to nie dzieje się znikąd. O to chodzi, by większość z nas się tak czuła. By zaniechać dalszych działań, by ograniczyć się jedynie do tego co potrzeba, by zadać ci tyle trudu życia, byś już nie chciał być sobą i jedyne czego chcesz, to by się wszyscy od ciebie odczepili, a ty byś doczekał głodowej emerytury i jakoś dożył do śmierci.

STOP. Pora się otrząsnąć. To, że umrzemy wszyscy to póki co pewne. Ale jak już dotrzesz do tego miejsca i czasu, w jakim będziesz stanie i jakie po tobie zostaną wspomnienia to zależy jedynie od Ciebie.

Jesteś teraz sam? No i co z tego? To tylko Twoje osobiste wrażenie. Nikt Cię nie kocha? Na świecie są miliony stworzeń (także i ludzi), którzy chętnie Cię pokochają takiego jakim jesteś i odwzajemnią twoją miłość… Musisz wykrzesać w sobie tę jedną, jedyną iskierkę, pozwolić by zajęła się twoja dusza i dostarczać jej stopniowo tlenu i paliwa, w niezbyt dużych ilościach. Spokojnie, nie od razu, Twoje ja może się rozpalić i zarazić także innych. Na świecie są różni ludzie, mówią w różnych językach, mają różne zwyczaje. Na pewno wielu z nich wie jak być szczęśliwym. BYĆ SZCZĘŚLIWYM, a nie MIEĆ SZCZĘŚCIE – mieć szczęście – można kilka razy w życiu – Być szczęśliwym możesz być cały czas. Musisz tylko zacząć odnajdować DOBRO we wszystkim co cię otacza. W tych małych, najmniejszych rzeczach i sprawach, których są na świecie miliardy.

#364 – Ewolucja czy rewolucja

Czasem tak by się chciało pieprznąć drzwiami, rzucić papierami czy się po prostu powiesić. Tylko czy to warto? Czy na pewno zyskasz to co chcesz? Czy wykorzystasz wszystkie możliwości,  które masz? Czy na pewno poczujesz się z tym lepiej? Czy jednak nie zawiedziesz siebie, tam w środku, w twojej głębi? Czasem ciężko wypłynąć na wierzch … Czytaj dalej #364 – Ewolucja czy rewolucja

Czasem tak by się chciało pieprznąć drzwiami, rzucić papierami czy się po prostu powiesić. Tylko czy to warto? Czy na pewno zyskasz to co chcesz? Czy wykorzystasz wszystkie możliwości,  które masz? Czy na pewno poczujesz się z tym lepiej? Czy jednak nie zawiedziesz siebie, tam w środku, w twojej głębi? Czasem ciężko wypłynąć na wierzch czasem ciężko wymacać pod stopami dno,  od którego możesz się odbić. Czasem jest ci źle i wstyd chociaż nie powinno, bo to co się dzieje nie jest wynikiem tylko twoich działań, ale wynikiem działań wielu osób i wielu zbiegów okoliczności. Coś co dla Ciebie jest katastrofą dla innych jest tylko ciekawostką, sensacją a może tylko plotka do wspomnienia przy kieliszku czegoś mocniejszego. Uspokój się, pomyśl, na radykalne kroki przyjdzie czas. Dobrze to zplanuj.

#363 – Wigilia wigilii

I nadszedł ten cykliczny dzień. Wigilia wigilii. W końcu dzień będzie dłuższy. Bardzo się cieszę, że znowu mogłem doczekać tej chwili i jestem wdzięczny za wszystkie możliwości dalszego rozwoju…. Jedynym problemem (znaczy się wyzwaniem 🙂 ) jest oczywiście chroniczny brak czasu na realizację wszystkich planów. Mój mankament (i pewnie nie tylko mój) to bardzo duże … Czytaj dalej #363 – Wigilia wigilii

I nadszedł ten cykliczny dzień. Wigilia wigilii. W końcu dzień będzie dłuższy. Bardzo się cieszę, że znowu mogłem doczekać tej chwili i jestem wdzięczny za wszystkie możliwości dalszego rozwoju…. Jedynym problemem (znaczy się wyzwaniem 🙂 ) jest oczywiście chroniczny brak czasu na realizację wszystkich planów. Mój mankament (i pewnie nie tylko mój) to bardzo duże chęci, które nie są później poparte możliwościami realizacji może nie marzeń, a raczej zachcianek….. Brak skupienia na jednym czy dwóch tematach powoduje często, że ciężko zauważyć duży progres we wszystkich aspektach, nad którymi chciałbym pracować. Mam w planach zawsze dużo więcej niż później realizuję, wynika to z różnych aspektów, ale myślę, że jednym z nich jest też założenie, że nie wszystko da się zrealizować niestety.

Z drugiej strony lepiej mieć w zanadrzu projekty, po które sięgnąć kiedy te z wyższymi priorytetami pójdą łatwiej niż nam się zdawało.

Teraz jest taki czas, że wszyscy zwalniają, starają się odpocząć, ja planuję ten czas wykorzystać w przerwach między odpoczynkiem, na podgonienie właśnie takich rzeczy, na które nigdy nie starcza czasu, sił i chęci.

Powodzenia i miłego leniuchowania.

#362 – Odgrzewany kotlet

Odgrzewany kotlet zdarza się każdemu. Zarówno profesjonalistom, amatorom, laikom, pijakom i innym. Wszystkim. Grunt, jak ze wszystkim, żeby mieć świadomość, że kotlet który zdarza się zbyt często, przestaje być atrakcyjny. Trzeba szukać i poszerzać swój repertuar i nie tkwić we własnym miękkim i cieplutkim sosiku. Czasem odgrzewanie kotleta jest też zamierzone, gdy chcesz np. zbić … Czytaj dalej #362 – Odgrzewany kotlet

Odgrzewany kotlet zdarza się każdemu. Zarówno profesjonalistom, amatorom, laikom, pijakom i innym. Wszystkim. Grunt, jak ze wszystkim, żeby mieć świadomość, że kotlet który zdarza się zbyt często, przestaje być atrakcyjny. Trzeba szukać i poszerzać swój repertuar i nie tkwić we własnym miękkim i cieplutkim sosiku. Czasem odgrzewanie kotleta jest też zamierzone, gdy chcesz np. zbić troszkę kasy na tym samym lub podobnym produkcie, tylko wtedy, żeby uniknąć niezadowolenia swoich klientów musisz albo trafić do nowej grupy, która nie wie, że kotlet jest odgrzewany, albo mieć pewność, że takie jest oczekiwanie twoich odbiorców, którzy być może boją się wielkich nowości i odgrzewany kotlet jest akurat w sam raz.

Np. małe dzieci (w sumie to nie tylko one) uwielbiają oglądać i słuchać te same historie, w kółko i w kółko, gdyż czują się bezpieczniej, kiedy wiedzą jak wszystko się potoczy, a przy okazji mogą zwrócić baczniejszą uwagę na to co się dzieje, dostrzec nowe szczegóły, zrozumieć motywy i przyczynki postępowań.

Zatem jeśli już zdecydujesz się na podanie odgrzanego kotleta – zastanów się co tak na prawdę chcesz osiągnąć i nie ściemniaj, że kotlet to nie kotlet. I w dodatku odgrzewany. I popracuj nad dodatkami i surówką….