#520 – tolerancja

Ważne są chęci, ale jeszcze ważniejsze jest pilnowanie ładu i porządku – zgodnie z tolerancją.  Ustalenie tolerancji na odpowiednim poziomie, to kluczowa sprawa w zakresie swojej działalności. Każda tolerancja kosztuje. Pilnowanie jej, również. Dlatego nie można ani przesadzić w jedną ani w drugą stronę – nie możesz być zbyt pobłażliwy – bo możesz stracić wiele, … Czytaj dalej #520 – tolerancja

Ważne są chęci, ale jeszcze ważniejsze jest pilnowanie ładu i porządku – zgodnie z tolerancją.  Ustalenie tolerancji na odpowiednim poziomie, to kluczowa sprawa w zakresie swojej działalności. Każda tolerancja kosztuje. Pilnowanie jej, również. Dlatego nie można ani przesadzić w jedną ani w drugą stronę – nie możesz być zbyt pobłażliwy – bo możesz stracić wiele, ale nie możesz też być zbyt dokładny – bo będzie to zbyt kosztowne.

Zastanów się zatem, co i jak należy mierzyć. Aby zachować spokój, dobre samopoczucie i zadowolenie.

#518 – dlaczego życie jest takie trudne?

… Bo sobie sami je komplikujemy. … Słuchaj serca. Myśl. Działaj. Jeśli inwestycja jest nierentowna – wycofaj się. Zmieniaj podejście. Analizuj. Ucz się. Działaj. Upadasz? Wstawaj! Uśmiechaj się. Ryzykuj. Ciesz Się Dziękuj. Trenuj. Kochaj Ciesz się Kochaj Wybaczaj Dziękuj Proś Mów co czujesz Proś Kochaj Dziękuj Ciesz się Świętuj Próbuj Zrozum innych Szukaj Wierz Zaufaj … Czytaj dalej #518 – dlaczego życie jest takie trudne?

Bo sobie sami je komplikujemy.

Słuchaj serca.

Myśl.

Działaj.

Jeśli inwestycja jest nierentowna – wycofaj się.

Zmieniaj podejście.

Analizuj.

Ucz się.

Działaj.

Upadasz? Wstawaj!

Uśmiechaj się.

Ryzykuj.

Ciesz Się

Dziękuj.

Trenuj.

Kochaj

Ciesz się

Kochaj

Wybaczaj

Dziękuj

Proś

Mów co czujesz

Proś

Kochaj

Dziękuj

Ciesz się

Świętuj

Próbuj

Zrozum innych

Szukaj

Wierz

Zaufaj

Miej wyjabane

Nie przejmuj się

Ciesz się

Gdyby ciocia miała wąsy ….

Pamiętaj – masz więcej niż pokolenia przed tobą – możesz zatem być lepszy…..

Dziękuj!

#517 – twarda prawda

Ciężko czasem wysłuchać prawdy. Czasem przerasta to nasze nasze najśmielsze myśli i oczekiwania. Tylko wystrzegaj się sądów o tym co usłyszałeś lub co widzisz, bez poznania kontekstu. Podanie informacji – nawet zgodnej z jakimiś faktami, nie zawsze oznacza, że to całość kontekstu – może jest za tym jakaś głębsza prawda albo ukryte inne tragedie, mniejsze … Czytaj dalej #517 – twarda prawda

Ciężko czasem wysłuchać prawdy. Czasem przerasta to nasze nasze najśmielsze myśli i oczekiwania. Tylko wystrzegaj się sądów o tym co usłyszałeś lub co widzisz, bez poznania kontekstu. Podanie informacji – nawet zgodnej z jakimiś faktami, nie zawsze oznacza, że to całość kontekstu – może jest za tym jakaś głębsza prawda albo ukryte inne tragedie, mniejsze czy większe. Czasem jest to po prostu mniejsze zło.

 

#516 – Dzień Matki

Dzisiaj Dzień Matki. Ważny dzień dla wielu kobiet i wielu innych osób na tym świecie. To jedna z ważniejszych osób w życiu człowieka. Na samym je go początku – najważniejsza! Późnij również Ma wielką odpowiedzialność i brzemię na sobie – wychowanie. Ale oczywiście samo urodzenie i nakarmienie nie czyni matką (w pełnym tego słowa znaczeniu), … Czytaj dalej #516 – Dzień Matki

Dzisiaj Dzień Matki. Ważny dzień dla wielu kobiet i wielu innych osób na tym świecie.

To jedna z ważniejszych osób w życiu człowieka. Na samym je go początku – najważniejsza! Późnij również Ma wielką odpowiedzialność i brzemię na sobie – wychowanie. Ale oczywiście samo urodzenie i nakarmienie nie czyni matką (w pełnym tego słowa znaczeniu), tu chodzi o coś więcej – o zapewnienie dobrego samopoczucia w całej rodzinie, stworzenie atmosfery, która umożliwia wykazanie się ojcu i zapewnienie mu również miejsca w rodzinnym gnieździe – zapewnienie go że również jest potrzebny i ważny, poza tym, że ma zapewnić bezpieczeństwo materialne i prawo do zajmowania się dziećmi. Ma też mieć możliwość spędzenia przyjemnego i pożytecznego czasu z matką tychże dzieci 🙂 – w całym zakresie możliwych działań.

Dla tego też drogie Matki – dziękuję wam za trud, podziwiam za determinację i chęć ochrony waszych pociech!!! Dajcie im wszystko co niezbędne by mogły się rozwijać i uczyć świata – i pamiętajcie w tym dniu również o ich ojcach. A oni – dzięki wam, będą mogli – odwdzięczyć się tym samym w Dniu Dziecka i Dniu Ojca – wzajemnym szacunkiem, miłością, radością i poczuciem dobrze wykonanego zadania.

Dziękuję Ci Mamo za wszystko co dla mnie robiłaś, robisz i będziesz robić.

Wiem, że przemawia przez Ciebie matczyne, szczere uczucie, które szczerze Ci odwzajemniam.

 

#515 – Obsesja

To słowo oznacza coś złego. O ile pasja ma znaczenie pozytywne o tyle obsesja to krok za daleko. Jeśli masz obsesję na czyimś punkcie, musisz z tym zawalczyć do tego stopnia by była to pasja, przyjemność zaufanie i oddanie. O tyle trudno walczyć z obsesją, o ile łatwo pomylić ją z miłością, pożądaniem czy pragnieniem. … Czytaj dalej #515 – Obsesja

To słowo oznacza coś złego. O ile pasja ma znaczenie pozytywne o tyle obsesja to krok za daleko. Jeśli masz obsesję na czyimś punkcie, musisz z tym zawalczyć do tego stopnia by była to pasja, przyjemność zaufanie i oddanie.

O tyle trudno walczyć z obsesją, o ile łatwo pomylić ją z miłością, pożądaniem czy pragnieniem. Te słowa, odnoszące się do poziomu naszej świadomości są jeszcze w porządku, a obsesja, niestety oznacza już coś złego.

Dlaczego? Bo jeżeli masz obsesję na czyimś punkcie, nie możesz tej osoby spuścić z oka na kilka czy kilkanaście dni, nie możesz funkcjonować poprawnie i myśleć o niczym innym, a trwa ten stan ponad rok czy dwa lata – to może się to też okazać uciążliwe i męczące dla tej osoby. Może poczuć się osaczona i zagrożona i pomimo rozumienia sprawy, stanu uczuć i oczekiwań, może to wywołać odczucia przeciwne od zamierzonych. Strach, ból, lęk i desperacką chęć ucieczki.

Dlatego ogranicz to dla własnego dobra i dobra drugiej osoby. Bo wyrządzisz i sobie i jej niepotrzebną i bolesną krzywdę. Której oboje będziecie później żałować. Człowiek uczy się na błędach, wstaje z potknięć i wywrotek, pamiętaj jednak, że niektóre urazy bardzo trudno wyleczyć, a niektóre, beznadziejne przypadki, są wręcz nieodwracalne.

#514 – wszystko można sprzedać

Wszystko można sprzedać. Rzeczy potrzebne i niepotrzebne. Idee, pomysły, śmieci i odpadki. Pytanie tylko jak bardzo jesteś zdeterminowany, co chcesz osiągnąć, czy masz zdolności sprzedażowe oraz czy masz kupców i odpowiednią cenę. Pytanie dodatkowe, czy to co się sprzedaje jest etyczne i służy ludziom? Różnie może być – ludzie sprzedają wszystko co tylko można i … Czytaj dalej #514 – wszystko można sprzedać

Wszystko można sprzedać. Rzeczy potrzebne i niepotrzebne. Idee, pomysły, śmieci i odpadki.

Pytanie tylko jak bardzo jesteś zdeterminowany, co chcesz osiągnąć, czy masz zdolności sprzedażowe oraz czy masz kupców i odpowiednią cenę.

Pytanie dodatkowe, czy to co się sprzedaje jest etyczne i służy ludziom?

Różnie może być – ludzie sprzedają wszystko co tylko można i nie można. Niektóre rzeczy kilkukrotnie różnym odbiorcom…. Uważaj zatem co kupujesz i co sprzedajesz. Bo Klient może nie do końca być zadowolony z produktu, którego stał się właścicielem.

 

#513 – wybieraj

Wybieraj mądrze.  Czasem, żeby powiedzieć jedno TAK musisz powiedzieć 10 razy nie. Czemuś innemu. Czasem żeby powiedzieć TAK – musisz powiedzieć 10 x TAK na coś innego. Czasem musisz poświęcić wiele – by zyskać coś na czym ci zależy. Nie bój się marzyć, ale pamiętaj, że marzenia to nie wszystko. Marzenia to początek. Musisz odważnie … Czytaj dalej #513 – wybieraj

Wybieraj mądrze.  Czasem, żeby powiedzieć jedno TAK musisz powiedzieć 10 razy nie. Czemuś innemu. Czasem żeby powiedzieć TAK – musisz powiedzieć 10 x TAK na coś innego. Czasem musisz poświęcić wiele – by zyskać coś na czym ci zależy.

Nie bój się marzyć, ale pamiętaj, że marzenia to nie wszystko. Marzenia to początek. Musisz odważnie wdrażać je w  życie.

Będzie cię to kosztować wiele wyrzeczeń, potu, bólu, strachu, przełamywania siebie i przekonywania innych.

Prawdopodobnie napotkasz wiele trudności – przeżyjesz porażki, chwile wstydu i żalu i to będzie boleć.

Może być też tak, że części marzeń nie spełnisz, z tych czy innych względów. Ale na tym polega życie – na robieniu różnych czynności. Spełnianiu siebie i dawania możliwości innym.

Wybieraj między niebieską i czerwoną tabletką, to twój wybór, ale nie śpij i nie marz za długo.

#512 – korzystaj z życia

Ważna i prosta rzecz, o której zapominamy. Trzeba żyć. Nie czekać na lepsze warunki. Może lepiej już nie będzie? To jest ten moment by zrobić coś teraz dla życia. Dla siebie. Dla innych. Nie chodzi o to byś się poświęcał tylko po to by inni zbili na tym lepszy interes, a przy okazji doprowadzili do … Czytaj dalej #512 – korzystaj z życia

Ważna i prosta rzecz, o której zapominamy.

Trzeba żyć. Nie czekać na lepsze warunki. Może lepiej już nie będzie?

To jest ten moment by zrobić coś teraz dla życia. Dla siebie. Dla innych.

Nie chodzi o to byś się poświęcał tylko po to by inni zbili na tym lepszy interes, a przy okazji doprowadzili do śmierci i chorób innych ludzi.

Masz swój rozum i wolną wolę. Powinieneś ufać ludziom na tyle, na ile można, bo pewnie większość z nich działa w dobrej wierze, ale część spraw, które przedstawiają i mówią, może być powodem ugruntowanych już, przkonań.

Nie daj się wciągnąć w rzeczy i działania, w które nie wierzysz, a te w które wierzysz, też trezba weryfikować. Być może coś ci po drodze umknęło???

Live and let live…. jak śpiewały  Żuki.

Nie pozwól, żeby ktoś żył twoim życiem, by ktoś decydował co dla Ciebie najlepsze. Może się przecież mylić. Ty również możesz się mylić, ale lepiej wziąć odpowiedzialnosć w soje ręce.

Oddychaj powoli i głeboko. Czujesz? To energia w ciebie wstępuje. Wykorzystaj ją już teraz.

 

#511 – Armatą na muchę?

Pamiętaj,  żeby poprawnie ocenić potrzeby do możliwości i konieczności. Strzelanie do muchy z armaty będzie słabym pomysłem, a koszty i skutki uboczne będą dosyć poważne. A może lepiej kupić i hodować rosiczkę? A może żabę…. Albo wystarczy lep albo packa na muchy. A może wystarczy klasnąć i załatwic  ją własnymi rękoma. A może w ogóle … Czytaj dalej #511 – Armatą na muchę?

Pamiętaj,  żeby poprawnie ocenić potrzeby do możliwości i konieczności.

Strzelanie do muchy z armaty będzie słabym pomysłem, a koszty i skutki uboczne będą dosyć poważne. A może lepiej kupić i hodować rosiczkę? A może żabę…. Albo wystarczy lep albo packa na muchy.

A może wystarczy klasnąć i załatwic  ją własnymi rękoma.

A może w ogóle wystarczy muchę zignorować? Możesz się do niej przyzwyczaić albo poczekać do zimy.

Pomyśl. Czasem warto wstrzymać się z działaniami i ruszyć swoje półkule zawczasu.

#510 – Rozwój

Mamy się cały czas rozwikjać. Tylko to ma być rozwój ogólny i dokładny, szczególmy.  Mamy się uczyć całe życie, ale co ważniejsze, mamy wyciągać z tej nauki wnioski i wdrażać je w codzienne czynności. Nie oczekuj spektakularnych rzeczy każdego dnia. Musisz z jednej strony przywyknąć do monotonii, ale starać się nad nią zapanować, by nie … Czytaj dalej #510 – Rozwój

Mamy się cały czas rozwikjać. Tylko to ma być rozwój ogólny i dokładny, szczególmy.  Mamy się uczyć całe życie, ale co ważniejsze, mamy wyciągać z tej nauki wnioski i wdrażać je w codzienne czynności.

Nie oczekuj spektakularnych rzeczy każdego dnia. Musisz z jednej strony przywyknąć do monotonii, ale starać się nad nią zapanować, by nie zajęła całego twojego życia. Mówią – twórz nawyki – tak, twórz dobre i mądre nawyki, ale przy okazji sprawdzaj, czy obecnie już wdrożone, nie są przestarzałe. Nawyki nawykami, ale nie wpadaj w rutynę. Rutyniarze leżą na cmentarzach.

I spójrz na to co widzisz przez pryzmat tego co już wiesz. Może coś ci to ułatwi zrozumieć? A może to co wiedziałeś do tej pory to nie do końca prawda.