#581 – czekasz na tę jedną chwilę

Czasem się przygotowujesz do czegoś mocno, planujesz i trenujesz. Myślisz i kombinujesz. Masz 100 plan ów i 120 podplanów. I na koniec okaże się, że były do niczego niepotrzebne. Wszystko poszło jak z płatka. Dałeś z siebie w chwili W tylko 20% a wszystko poszło lepiej niż myślałeś. I tutaj nie daj sie zwieść dobrej … Czytaj dalej #581 – czekasz na tę jedną chwilę

Czasem się przygotowujesz do czegoś mocno, planujesz i trenujesz. Myślisz i kombinujesz. Masz 100 plan ów i 120 podplanów. I na koniec okaże się, że były do niczego niepotrzebne. Wszystko poszło jak z płatka. Dałeś z siebie w chwili W tylko 20% a wszystko poszło lepiej niż myślałeś.

I tutaj nie daj sie zwieść dobrej passie. Nie zaniechaj przygotowań, planów, treningów, analiz. Ciesz się sukcesem i świętuj, ale pamiętaj, że licho nie śpi.

#580 – ile to kosztuje?

Ile kosztuje coś co chcesz mieć? czy odczuć? czy zrobić? Odpowiada na to cytat XIX wiecznego poety i pisarza amerykańskiego: “The price of anything is the amount of life you exchange for it.” — Henry David Thoreau I co ty na to powiesz? Chyba to jasne i proste jak słońce (sic). Zatem zastanów się czego … Czytaj dalej #580 – ile to kosztuje?

Ile kosztuje coś co chcesz mieć? czy odczuć? czy zrobić?

Odpowiada na to cytat XIX wiecznego poety i pisarza amerykańskiego:

“The price of anything is the amount of life you exchange for it.” — Henry David Thoreau

I co ty na to powiesz? Chyba to jasne i proste jak słońce (sic).

Zatem zastanów się czego chcesz, po co to ma być i czy jest naprawdę warte czasu, który chcesz na to poświęcić. I później czas na te wszystkie obowiązki, które na ciebie czekają. Konsekwencje. Przyjemności też, ale i obowiązki. Przede wszystkim obowiązki, które wynikają z tego wszystkiego.

Każda minuta Twojego życia jest twoim zasobem, który poświęcasz na coś, czy w imię czegoś – w jakimś celu, albo po prostu bez sensu.

#576 – tak samo tylko inaczej

Polecam bloga i artykuł mojego znajomego z treningów sensei Roberta Suszko  Lekcje Niepokonanych – Wybory i rezygnacje … . Poczytajcie, zróbcie ćwiczenia i wróćcie tutaj. Mam kilka zdań uzupelnienia i komentarza. Generalnie wszystko w życiu trzeba robić z należytą dbałością o sczegóły i sens. Ani za mało, ani przesadnie za dużo – w sam raz. … Czytaj dalej #576 – tak samo tylko inaczej

Polecam bloga i artykuł mojego znajomego z treningów sensei Roberta Suszko  Lekcje Niepokonanych – Wybory i rezygnacje … . Poczytajcie, zróbcie ćwiczenia i wróćcie tutaj. Mam kilka zdań uzupelnienia i komentarza. Generalnie wszystko w życiu trzeba robić z należytą dbałością o sczegóły i sens. Ani za mało, ani przesadnie za dużo – w sam raz. Natomiast wszystko co robisz musi być plastyczne, zmieniać się i dostosowywać do otoczenia. Musisz patrzeć na te same rzeczy z różnej perspektywy – robić pewne doświadczenia i drobne zmiany – tak aby osiągać najlepsze efekty minimalnym kosztem.

Nawyki to podstawa – powtarzanie czynności, rytuały i trzymanie się szablonów, ale… Ale zawsze jest pewne ale. „Ale” w tym przypadku dotyczy jednej prostej rzeczy – RUTYNY. Jeśli wpadniesz w rutynę, możesz łatwo popełnić błędy, których na początku może nawet nie zauważysz. Dlatego rób tak samo, tylko inaczej. Uwzględniaj zmienność otoczenia oraz zmienność wewnętrzną – ciebie, firmy, najbliższych. Wszyscy mają nowe doświadczenia, przeżycia, pomysły. Wykorzystaj to. I jeszcze jedno – przy robieniu tego samego inaczej, nie będziesz się nudzić – będziesz w stanie dotykać granic swoich stref komfortu i bezpiecznie za nie wychodzić i je poszerzać.

To tyle na dziś i powodzenia!

#575 – pewne rzeczy musisz powtórzyć

Trudne jest to czasami, że komunikat wysłany do odbiorców nie trafia w sposób taki jakbyśmy oczekiwali. Czasem jego treść umknie, czasem zostanie zmodyfikowana, czasem, zniekształcona, a czasem po prostu zignorowana. Dlatego potrzebna ci jest cierpliwość i pewność, że to co robisz jest dobre.  Powinieneś się starać szukać potwierdzenia u odbiorców, komunikacji zwrotnej jak cię zrozumieli … Czytaj dalej #575 – pewne rzeczy musisz powtórzyć

Trudne jest to czasami, że komunikat wysłany do odbiorców nie trafia w sposób taki jakbyśmy oczekiwali. Czasem jego treść umknie, czasem zostanie zmodyfikowana, czasem, zniekształcona, a czasem po prostu zignorowana.

Dlatego potrzebna ci jest cierpliwość i pewność, że to co robisz jest dobre.  Powinieneś się starać szukać potwierdzenia u odbiorców, komunikacji zwrotnej jak cię zrozumieli – czy jest to zgodne z twoimi oczekiwaniami. Bądź gotów na to, ze jednak nie do końca. Bądź też gotów na to, że musisz zakomunikować jeszcze raz i jeszcze i jeszcze. Staraj się przy tym poruszać nowe aspekty i punkty widzenia. Bo idąc ciągle tą samą ścieżką, możesz nie osiągnąć zamierzonych efektów. Bądź zwinny, bądź sobą, bądź zmotywowany – rzadko coś się udaje za pierwszym razem…. Chyba, ze spier… coś na amen.

#574 – a co ma powiedzieć tasiemiec

Myślisz czasem, że Ci źle… A co ma powiedzieć taki tasiemiec, czy inny pasożyt, żerujący na swoim niczego nie świadomym żywicielu, rujnujący mu zdrowie psychiczne i fizyczne, czerpiąc przy tym wszystkie niezbędne środki życiowe. Tasiemiec może wciskać kity, że poświęcił życie by być z tobą tylko po to by wspierać twoje życie wewnętrzne i być … Czytaj dalej #574 – a co ma powiedzieć tasiemiec

Myślisz czasem, że Ci źle… A co ma powiedzieć taki tasiemiec, czy inny pasożyt, żerujący na swoim niczego nie świadomym żywicielu, rujnujący mu zdrowie psychiczne i fizyczne, czerpiąc przy tym wszystkie niezbędne środki życiowe.

Tasiemiec może wciskać kity, że poświęcił życie by być z tobą tylko po to by wspierać twoje życie wewnętrzne i być ci niezbędnym do życia.

Zatem nie daj się omotać tasiemcowi i pamiętaj też, co on biedny musi w głębi tasiemcowej, pasożytniczej duszy czuć.

#573 – czasem chcesz coś porzucić

Czasem chcesz coś porzucić i zaprzestać i zająć się czym innym, bo jest modne, fajniejsze i na pewno lepsze. A może to tylko wrażenie? Pamiętaj że trawa u sąsiada w ogródku jest zieleńsza. Zatem pomału, pomalutku – sprawdź te nowości. Sprawdź i zbierz co w nich najlepsze. I wróć – do tego co już znasz. … Czytaj dalej #573 – czasem chcesz coś porzucić

Czasem chcesz coś porzucić i zaprzestać i zająć się czym innym, bo jest modne, fajniejsze i na pewno lepsze.

A może to tylko wrażenie?

Pamiętaj że trawa u sąsiada w ogródku jest zieleńsza.

Zatem pomału, pomalutku – sprawdź te nowości. Sprawdź i zbierz co w nich najlepsze. I wróć – do tego co już znasz. Podbuduj to, ulepsz delikatnie, uprość i ciesz się życiem.

A nowe aktywności? Traktuj jako hobby – możliwość rozwoju i zaspokojenie ciekawości. Pamiętaj – nie od razu Kraków zbudowano. Czerp to co najlepsze  z życia i bądź dobrym człowiekiem.

#572 – trener

Czy ci potrzebny trener do czegokolwiek? To zależy zależy kiedy, w jakim momencie jesteś swojej ścieżki, do czego dążysz i czego się chcesz o sobie dowiedzieć. Jeśli chcesz dojść do 90-120% procent swoich możliwości – to jak najbardziej tak – potrzebny Ci trener, który zrozumie twoje cele, rozterki, obawy i oczekiwania. Taki odpowiedzialny i rozsądny … Czytaj dalej #572 – trener

Czy ci potrzebny trener do czegokolwiek?

To zależy zależy kiedy, w jakim momencie jesteś swojej ścieżki, do czego dążysz i czego się chcesz o sobie dowiedzieć.

Jeśli chcesz dojść do 90-120% procent swoich możliwości – to jak najbardziej tak – potrzebny Ci trener, który zrozumie twoje cele, rozterki, obawy i oczekiwania. Taki odpowiedzialny i rozsądny człowiek, będzie ci mógł pomóc rozwinąć potencjał, wytknąć rzeczy do poprawy, rozwinąć talenty i pokazać ci to czego nie chcesz o sobie wiedzieć – twoje słabe punkty.

Z drugiej strony podtrzyma cię na duchu i da kopniaka, kiedy ujdzie z ciebie powietrze, chęci i cała para, tak byś dał radę zrobić to co trzeba kiedy trzeba.

Zatem, jeśli myślisz poważnie o tym co chcesz robić – jak najbardziej – poszukaj kogoś takiego komu możesz zaufać w tej sprawie bardziej niż sobie.

#571 – Dlaczego tak późno?

Co by dużo nie gadać. Jakby nie spojrzeć – jak to jest…. Są przedmioty, cząsteczki, atomy, elektrony, kwarki, fale….. Schodzimy coraz niżej i niżej, w coraz większe szczegóły i wynika z tego jedno – to co się nie śniło jeszcze nikomu – może być prawdą i jak najbardziej możliwe. Pytanie dlaczego o tym wszystkim się … Czytaj dalej #571 – Dlaczego tak późno?

Co by dużo nie gadać. Jakby nie spojrzeć – jak to jest….

Są przedmioty, cząsteczki, atomy, elektrony, kwarki, fale…..

Schodzimy coraz niżej i niżej, w coraz większe szczegóły i wynika z tego jedno – to co się nie śniło jeszcze nikomu – może być prawdą i jak najbardziej możliwe. Pytanie dlaczego o tym wszystkim się dowiadujemy tak późno? Czy pewnych rzeczy nie można było odkryć wcześniej? lata temu? wieki? dlaczego akurat w tym czasie?

A może te odkrycia zostały odkryte, bo dopiero ktoś teraz na nie zezwolił? A może po prostu przesunął wajchę, czy otworzył jakieś drzwi…. A może takiej rozdzielczości wszechświata wcześniej nie było? i zadziało się to dopiero w momencie odkrycia?

#570 – akwarium

Akwarium. Mały świat zamknięty między szybami, dla którego możesz być małym bogiem. Posiadanie i zarządzanie takim skrawkiem wszechświata może nauczyć cię wielu przydatnych rzeczy. Musisz brać odpowiedzialność za żywe istoty, za stworzenie im optymalnych warunków do życia. Nauczysz się planować  realizować cele, nauczysz się podejmować trafne decyzje a także możesz nauczyć się cierpliwości i rozumienia … Czytaj dalej #570 – akwarium

Akwarium. Mały świat zamknięty między szybami, dla którego możesz być małym bogiem. Posiadanie i zarządzanie takim skrawkiem wszechświata może nauczyć cię wielu przydatnych rzeczy. Musisz brać odpowiedzialność za żywe istoty, za stworzenie im optymalnych warunków do życia. Nauczysz się planować  realizować cele, nauczysz się podejmować trafne decyzje a także możesz nauczyć się cierpliwości i rozumienia faktu,  że czasem jak się nie wtrącisz i nie będziesz pchać rąk i zmieniać, to może wszyscy na tym skorzystają.

Dlatego szczerze polecam, zaplanuj założenie akwarium, najlepiej na początek 80-120l, poświęć czas na zdobycie wiedzy, zgromadzenie niezbędnych urządzeń i dodatków, zaplanowanie obsady roślin i ryb. Zrealizuj POMAŁU swój plan i ciesz się swoim małym wodnym światem.

Na utrzymanie nie potrzeba później wiele czasu – 5 minut dziennie, + 15 tygodniowo i 1h raz na kwartał. A wszystko po to byś miał doświadczenie, dumę i radość. I spokój, kiedy patrzysz na swoje wodne królestwo i jego mieszkańców.

#569 – chwila

Coby się nie działo. Pamiętaj – jesteś tu na ziemi chwilę. Masz nieodwracalny wpływ na ludzi, zwierzęta, rośliny i przedmioty. Jesteś pyłkiem w porównaniu do wszechświata, ale biorąc pod uwagę, jak jesteś mały a jak wiele możesz jeszcze zrobić, nawet dzisiaj, to cud niezwykły i dar, którego nie można lekceważyć. Zatem olej przeciwności, ciesz się … Czytaj dalej #569 – chwila

Coby się nie działo. Pamiętaj – jesteś tu na ziemi chwilę. Masz nieodwracalny wpływ na ludzi, zwierzęta, rośliny i przedmioty. Jesteś pyłkiem w porównaniu do wszechświata, ale biorąc pod uwagę, jak jesteś mały a jak wiele możesz jeszcze zrobić, nawet dzisiaj, to cud niezwykły i dar, którego nie można lekceważyć. Zatem olej przeciwności, ciesz się tym, że możesz je pokonywać lub unikać w ten czy inny sposób. Szukaj ludzi, którzy ci pomogą, rozmawiaj, zostaw tych, którzy ci szkodzą, w spokoju, pamiętaj – nie możesz uratować nikogo dorosłego, zdrowego i upartego od siebie samego i własnych demonów. Musisz próbować, ale czasem nadchodzi moment, że musisz to po prostu odpuścić, zająć się sobą i znaleźć ludzi, którym możesz pomóc naprawdę.

Nie zmienisz całego świata dla wszystkich, ale możesz zmienić świat pojedynczych istot, a one będą zmieniać świat innych. Jeśli zmienisz w życiu coś dla 20 osób i one dla kolejnych 20 – to już jest 400. w kolejnym kroku mamy 8 000, 160 000 i tak dalej…

W ciągu tej chwili, swojego życia – możesz naprawdę wiele!

Jestem z ciebie dumny!