#665 – pomyśl zanim zaplanujesz

Plan jest ważny. Ale zanim cokolwiek zaczniesz planować, pomyśl czy w ogóle warto to zaczynać? Zawsze znajdziesz tysiące potwierdzeń własnego zdania, w google znajdziesz potwierdzenie tego w co chcesz uwierzyć – że ziemia jest płaska, że żyjemy w symulacji, że wszechświat jest nieskończony, że świat stworzył Bóg, że Jezus był kosmitą, że twój cel jest … Czytaj dalej #665 – pomyśl zanim zaplanujesz

Plan jest ważny. Ale zanim cokolwiek zaczniesz planować, pomyśl czy w ogóle warto to zaczynać? Zawsze znajdziesz tysiące potwierdzeń własnego zdania, w google znajdziesz potwierdzenie tego w co chcesz uwierzyć – że ziemia jest płaska, że żyjemy w symulacji, że wszechświat jest nieskończony, że świat stworzył Bóg, że Jezus był kosmitą, że twój cel jest dobry i się uda…. Pomyśl. Przekalkuluj chłodno za, przeciw, za przeciw, Stwórz nie jeden plan ale 3 czy 4. Różnie może być, a chodzi o to żeby było dobrze, miło i zabawnie. Chyba, że chcesz być męczennikiem.

#664 – zakręcenie

Dzieje się. Leżę, wstaję. Jestem po operacji kolana. Musiałem na chwilę się zatrzymać. Ale to dobrze. Mam czas by nabrać sił. Skupić się na psychice i mocy wewnętrznej. Będzie czas by poczytać. Także mój zakręcony czas został zakręcony inaczej i teraz jest pora na rachunek sumienia, ustanowienie sobie nowych kierunków i rozpoczęcie dalszych działań.

Dzieje się. Leżę, wstaję. Jestem po operacji kolana. Musiałem na chwilę się zatrzymać. Ale to dobrze. Mam czas by nabrać sił. Skupić się na psychice i mocy wewnętrznej. Będzie czas by poczytać. Także mój zakręcony czas został zakręcony inaczej i teraz jest pora na rachunek sumienia, ustanowienie sobie nowych kierunków i rozpoczęcie dalszych działań.

#663a – Klinika

Siedzę sam w pokoju czy sali. Czekam na zabieg. Wywiady przeprowadzone. Lekki stres 3/10. Czuje jak narasta pomału. Nie boję się. Ważyłem się. Na tutejszej wadze 78.6kg czyli 3kg do przodu jestem, bo w domu 81.5kg. Kilka tygodni będzie jazdy….. uuuuu nie wiem jak to będzie ale czuje podniecenie i podekscytowanie. I głodny jestem jak … Czytaj dalej #663a – Klinika

Siedzę sam w pokoju czy sali. Czekam na zabieg. Wywiady przeprowadzone. Lekki stres 3/10. Czuje jak narasta pomału. Nie boję się. Ważyłem się. Na tutejszej wadze 78.6kg czyli 3kg do przodu jestem, bo w domu 81.5kg. Kilka tygodni będzie jazdy….. uuuuu nie wiem jak to będzie ale czuje podniecenie i podekscytowanie. I głodny jestem jak cholera.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej – zajrzyj na pełną relację –> https://verdaduras.pl/wp/meniscus/

#663 – być ekspertem

Już pewnie wiesz… Ekspert to jest ktoś kto wie coraz więcej o coraz mniejszym zakresie obszaru, którym się zajmuje. Coraz więcej i więcej  i w końcu wie wszystko o niczym. Czasem bycie ekspertem popłaca, ale moim zdaniem jest to po prostu nudne i może prowadzić do zaprzestania obserwowania całości złożoności otaczającego nas świata. Zatem nawet … Czytaj dalej #663 – być ekspertem

Już pewnie wiesz… Ekspert to jest ktoś kto wie coraz więcej o coraz mniejszym zakresie obszaru, którym się zajmuje. Coraz więcej i więcej  i w końcu wie wszystko o niczym. Czasem bycie ekspertem popłaca, ale moim zdaniem jest to po prostu nudne i może prowadzić do zaprzestania obserwowania całości złożoności otaczającego nas świata. Zatem nawet jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie, staraj się z całych sił nie tracić z pola widzenia szerszego kontekstu i działać w odpowiednim układzie odniesienia, aby się nagle nie okazało, że zabrnąłeś w ślepą ścieżkę, a co gorsza odwrót jest już odcięty.

#662 – ile to już za dużo?

Czasem się trzeba przygotować do wykonania zadania. Prawie zawsze. Należy jednak uważać by nie przygotować się za bardzo, bo jeśli wiesz zbyt wiele, to może okazać się, że nie wykonasz zadania z różnych przyczyn. Dlatego zachowuj zasadę minimalnego koniecznego przygotowania do zachowania wymaganego rezultatu. Wszystko co zrobisz ponad to to strata energii i czasu. Chyba, … Czytaj dalej #662 – ile to już za dużo?

Czasem się trzeba przygotować do wykonania zadania. Prawie zawsze. Należy jednak uważać by nie przygotować się za bardzo, bo jeśli wiesz zbyt wiele, to może okazać się, że nie wykonasz zadania z różnych przyczyn. Dlatego zachowuj zasadę minimalnego koniecznego przygotowania do zachowania wymaganego rezultatu. Wszystko co zrobisz ponad to to strata energii i czasu. Chyba, że zmienisz cel lub oczekiwany poziom wykonania…. Pomyśl, przygotuj się i działaj tak jak możesz najlepiej.

#661 – dobrze pilnuj planu i czasu

że to zRyzyko jest takie, że plan będzie leżał odłogiem, aż znajdziesz się w ciemnym i nieprzyjemnym miejscu. Wiele jest takich osób, które czekają do ostatniej chwili by rozpocząć działania i okazuje się, że się nie wyrabiają, bo zaczynają ZBYT PÓŹNO. A chodzi o to by zacząć tak późno jak to możliwe, lecz by zdążyć … Czytaj dalej #661 – dobrze pilnuj planu i czasu

że to zRyzyko jest takie, że plan będzie leżał odłogiem, aż znajdziesz się w ciemnym i nieprzyjemnym miejscu. Wiele jest takich osób, które czekają do ostatniej chwili by rozpocząć działania i okazuje się, że się nie wyrabiają, bo zaczynają ZBYT PÓŹNO.

A chodzi o to by zacząć tak późno jak to możliwe, lecz by zdążyć akurat na czas. Oczywiście są przypadki, kiedy trzeba działania rozwlekać w czasie, są też inne, kiedy mamy skończyć jak najszybciej to możliwe rozpoczynajac już teraz.

Dlatego najważniejsza zasada nadrzędna mówi – „że to zależy”…. A ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Pilnuj się tego i szukaj motywacji w sobie. Do dzieła.

#660 – co to jest sukces?

  Sukces – osiągnięcie spokoju umysłu poprzez wewnętrzną satysfakcję, że jesteś najlepszą możliwą wersją siebie w danym momencie. Ani mniej, ani więcej. Nie liczą się pieniądze, sława, lajki czy status społeczny i możliwość kontroli innych ludzi. Liczysz się Ty – twój potencjał i to co z nim zrobiłeś, robisz cały czas i zrobisz w przyszłości.

 

Sukces – osiągnięcie spokoju umysłu poprzez wewnętrzną satysfakcję, że jesteś najlepszą możliwą wersją siebie w danym momencie.

Ani mniej, ani więcej. Nie liczą się pieniądze, sława, lajki czy status społeczny i możliwość kontroli innych ludzi.

Liczysz się Ty – twój potencjał i to co z nim zrobiłeś, robisz cały czas i zrobisz w przyszłości.

#659 – niekończące się pasmo sukcesów

Idź do przodu małymi kroczkami i ciesz się z nich nieustannie. Doceniaj to co robisz. Co chwilę. Że rano wstałeś tak jak chciałeś, że poćwiczyłeś, że znalazłeś czas żeby poczytać 15 minut, że nie zeżarłeś z łakomstwa pączka, że wysłałeś ważnego maila, że obejrzałeś ulubiony odcinek serialu, że poszedłeś na trening, że zjadłeś zdrowy posiłek, … Czytaj dalej #659 – niekończące się pasmo sukcesów

Idź do przodu małymi kroczkami i ciesz się z nich nieustannie. Doceniaj to co robisz. Co chwilę. Że rano wstałeś tak jak chciałeś, że poćwiczyłeś, że znalazłeś czas żeby poczytać 15 minut, że nie zeżarłeś z łakomstwa pączka, że wysłałeś ważnego maila, że obejrzałeś ulubiony odcinek serialu, że poszedłeś na trening, że zjadłeś zdrowy posiłek, że pomogłeś bliskiemu w realizacji jakiegoś zadania. Że poszedłeś na spacer z bliską osobą. Że znalazłeś czas na zabawę z dzieckiem czy z psem, czy ze sobą samym…

Życie to nie bajka. Nie zawrze się w kilku stronach (zazwyczaj). Każdego dnia, muszisz realizować małe projekty, sukcesy i znajdować w nich radość. A wtedy inne, większe rzeczy, przyjdą same. Dobre rzeczy się rzyciągają, to działa inaczej niż odwrotne bieguny magnesów 🙂

#658 – wykorzystaj przeszkody

Przeszkody się zdarzają. Bez nich nie byłoby błędów. Bez błędów nie byłoby nauki. Zatem bądź wdzięczny za przeciwności, bo dzięki nim możesz się rozwijać. Kiedy już wiesz w jaki sposób przeszkoda wpłynie na Twoje życie, zarządź ryzykiem i rozpocznij procedurę wdrażania planu awaryjnego. Staraj się zdobyć jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, słuchaj co mówią obok, … Czytaj dalej #658 – wykorzystaj przeszkody

Przeszkody się zdarzają. Bez nich nie byłoby błędów. Bez błędów nie byłoby nauki. Zatem bądź wdzięczny za przeciwności, bo dzięki nim możesz się rozwijać. Kiedy już wiesz w jaki sposób przeszkoda wpłynie na Twoje życie, zarządź ryzykiem i rozpocznij procedurę wdrażania planu awaryjnego. Staraj się zdobyć jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, słuchaj co mówią obok, nie wierz  we wszystko, ale przetwarzaj informacje, myśl, analizuj, i wyciągaj blisko i daleko idące wnioski. Ciesz się życiem i delektuj każdą chwilą, bo przeszkody, które jeszcze napotkasz, prawdopodobnie mogą być jeszcze dziwniejsze i trudniejsze do opanowania. Spodziewaj się niespodziewanego, walcz elastycznie i nie zawahaj się zmieniać kierunku, w którym zmierzasz. Staraj się wyprzedzać innych, szukać i eksplorować nowości i podważać stan zastany i uporządkowany już stan rzeczy.

#657 – wiedza to nie zrozumienie

Możesz wiedzieć pewne rzeczy, mozesz się ich uczyć i umieć na pamięć. Ale to nie znaczy, że je rozumiesz. Tak dogłębnie – mózgiem, neuronami i sercem.  Możesz wiedzieć jak coś zrobić, ale tak naprawdę nie jesteś w stanie pewnych rzeczy wykonać. Ogranicza nas neuroplastyczność mózgu. Dlatego musisz trenować różne rzeczy i uczyć się nowości, by … Czytaj dalej #657 – wiedza to nie zrozumienie

Możesz wiedzieć pewne rzeczy, mozesz się ich uczyć i umieć na pamięć. Ale to nie znaczy, że je rozumiesz. Tak dogłębnie – mózgiem, neuronami i sercem.  Możesz wiedzieć jak coś zrobić, ale tak naprawdę nie jesteś w stanie pewnych rzeczy wykonać. Ogranicza nas neuroplastyczność mózgu. Dlatego musisz trenować różne rzeczy i uczyć się nowości, by z wiekiem jak najwolniej zdolnosci uczenia się malały. Zrób to dla siebie. Trenuj i ucz się nieustannie, a dłużej będziesz młody. Praktyka, praktyka, praktyka! Uważaj tylko czego się w tym czasie oduczasz…..