#872 – dlaczego? x5

Znamy metodę Five Why. Dobra sprawa, tylko wznosząc się wyżej nie sprawdzi się w rozważaniu problemów ludzkości jako takiej. Czymże jest bowiem nasza egzystencja w świecie pełnym hipokryzji, braku logiki i sprawiedliwości oraz wypaczania wyższych idei?

Nie trzeba daleko szukać, poza własnym podwórkiem by zobaczyć, że młodzi ludzie odbierają sobie życie, nie widząc jego sensu, ludzie w kwiecie wieku tracą w wypadkach zdrowie i życie, a pasożyty żyją sobie w najlepsze, nic nie robiąc sobie z moralnych wytycznych i ogólnie przyjętych zasad społecznych. Można by sobie tłumaczyć to sobie boską wolą i planem na ten padół, ale działania wszelkich głównych grup religijnych nijak się mają do zaleceń ich Szefa, który niby z góry sprawuje nad tym wszystkim kontrolę, ale chyba raportujący mu bliscy współpracownicy chronią go przed dostępem do informacji co się tu, na dole, wyrabia.

Zatem, nie pozostaje nic innego, jak odnaleźć w sobie i w najbliższym otoczeniu źródło ciepła, miłości i pozytywnej energii, i szerzyć to, i mnożyć, jak tylko się da. Nasze plany na odległą, a nawet bliską przyszłość mogą lec w gruzach bez względu na to jak bardzo chcemy zrobić to czy owo. Ale zagrożenie i brak możliwości wpływu na ogrom wszechświata nie powinien nam odebrać frajdy z cieszenia się tym co mamy – Tu i Teraz. Tylko to się ta naprawdę liczy. Co możesz teraz zrobić dla bliskich i dla Świata, bez zawiści, agresji, pretensji i zbędnych oczekiwań.

To jest trudne zadanie i wymaga pełnego skupienia, a zarazem otwarcia na całe dobro, które nas otacza.

Nic więcej nie musi się dziać.

Jedna myśl w temacie “#872 – dlaczego? x5”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.