#948 – wielokąt dramatyczny

W życiu człowiek powinien mieć zapewnione poczucie dobrostanu, które można przedstawić jako pole powierzchni wyznaczone połączeniami linii pomiędzy wierzchołkami umieszczonymi na osiach idących na zewnątrz od wspólnego punktu, gdzie wartość wyznaczą oczekiwania w danym zakresie i ich spełnienie w danym przypadku (w określonym momencie czasu): spełnienie życiowe, spełnienie uczuciowe, spełnienie duchowe (w tym religijność), spełnienie seksualne, zaspokojenie żywnościowe, używki, aktywność fizyczna.

Jeśli pole powierzchni tego wielokąta, będzie zbyt małe, egzystencja będzie zagrożona, zatem człowiek stara się skompensować ten brak poprzez możliwe do spełnienia uczynki w pozostałych, możliwych zakresach, co prowadzi oczywiście do zwiększenia oczekiwań, a przez to do zmniejszenia dystansu od punktu „0 – zero” na danej osi.

Idąc jedynie w jeden lub dwa aspekty – będzie słabo – rozwijaj wszystkie te domeny w pozytywnym aspekcie. Pytanie co się stanie jeśli nie będziesz mieć żadnych oczekiwań w danym zakresie……. Czy spełnienie ich pozwoli przesunąć się w nieskończoność? Czy przeciwnie brak oczekiwań spowoduje, że nigdy nie będzie ich można zaspokoić poprzez naturę ludzką i punkt powędruje do zera na skali….. Może lepiej po prostu tego nie sprawdzać i zachować zdrowy rozsądek… Balans we wszystkich dziedzinach, utrzymujmy rozsądne oczekiwania i spełniajmy je jak najlepiej, w jak największym zakresie.

W rozsądku siła. W umiarze prostota. W różnorodności moc. Moc jest w Tobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *