#588 – wszystko siedzi w twojej głowie

Cały  świat masz w sojej małej głowie. Od niej zależy czy będziesz w stanie być szczęśliwy, zrealizowany i zadowolony z życia. To od twojej głowy, zdrowia i kondycji psychicznej zależeć będzie poziom twojej motywacji i chęci do realizacji działań, których się podjąłeś. Poczytaj i pooglądaj historie innych ludzi. Nie zawsze było i m łatwo – … Czytaj dalej „#588 – wszystko siedzi w twojej głowie”

Cały  świat masz w sojej małej głowie. Od niej zależy czy będziesz w stanie być szczęśliwy, zrealizowany i zadowolony z życia. To od twojej głowy, zdrowia i kondycji psychicznej zależeć będzie poziom twojej motywacji i chęci do realizacji działań, których się podjąłeś.

Poczytaj i pooglądaj historie innych ludzi. Nie zawsze było i m łatwo – to co osiągnęli – to zazwyczaj rezultat ciężkiej pracy, zaparcia, determinacji i możliwości komunikacyjnych z innymi ludźmi. Inwestuj zatem w siebie przede wszystkim. W swoją wiedzę, doświadczenie, zdrowie i spokojny umysł.

Tylko kiedy zapanujesz nad sobą, będziesz mógł opanować zewnętrzne aspekty rzeczywistości, otaczające cię nieustannie i wpływające na ciebie.

Spokojny umysł to podstawa aby zapewnić sobie spokojny byt.

Spokojny byt nie znaczy, że to co ciebie otacza bę dzie spokojne. Spokojny byt oznacza, że jesteś gotowy na wszystko. Niezależnie od okoliczności. NIezależnie od tego jak będzie ciężko czy źle – ty podołasz, bo masz takie prawo, chęci i determinację… Nawet jak coś będzie szło nie do końca jak powinno iść.

 

#587 – retrospekcje

Musisz robić retrospekcje. Nie za dużo, nie żyj przeszłością, ale musisz analizować to gdzie jesteś i dlaczego się tu znalazłeś. Wtedy zrozumiesz swoje motywy i domyślisz się gdzie będziesz jutro… Co możesz jeszcze poprawić?Czego się musisz nauczyć? Do kogo potrzebujesz dotrzeć? Życie jest chytre – pokaże ci twoje błędy i będzie chciało byś ich żałował, … Czytaj dalej „#587 – retrospekcje”

Musisz robić retrospekcje. Nie za dużo, nie żyj przeszłością, ale musisz analizować to gdzie jesteś i dlaczego się tu znalazłeś. Wtedy zrozumiesz swoje motywy i domyślisz się gdzie będziesz jutro… Co możesz jeszcze poprawić?Czego się musisz nauczyć? Do kogo potrzebujesz dotrzeć?

Życie jest chytre – pokaże ci twoje błędy i będzie chciało byś ich żałował, ale nie karz się samoczynnie. Kara przyjdzie do Ciebie z zewnątrz. Ty staraj się wyciągnąć wnioski na przyszłość, by nie popełniać tych samych błędów.

Jeśli masz co jeść, gdzie mieszkać, masz wodę bieżącą, internet, nie żyjesz w obszarze wojny i nie masz przed sobą widma ciężkiej choroby i śmierci – to i tak jesteś już bardzo szczęśliwym człowiekiem. Doceń to co masz. Możesz tego nie mieć z takich czy innych względów. A cała reszta to drobnostki, szczegóły, które mogą ci w życiu pomóc, alby być uciążliwym przeszkadzaczem.

#586 – ewolucja

Czasem w głowie kiełkują różne pomysły i chęci. I albo nic się z nimi nie zadzieje nigdy, albo w końcu coś się z nich wykluje. W zasadzie większość zależy od ciebie i twojej determinacji i tego jak bardzo chcesz osiągnąć jakiś cel. I jak go zdefiniujesz, tak by dopasować go do możliwości, na które nie … Czytaj dalej „#586 – ewolucja”

Czasem w głowie kiełkują różne pomysły i chęci. I albo nic się z nimi nie zadzieje nigdy, albo w końcu coś się z nich wykluje. W zasadzie większość zależy od ciebie i twojej determinacji i tego jak bardzo chcesz osiągnąć jakiś cel. I jak go zdefiniujesz, tak by dopasować go do możliwości, na które nie masz wpływu. Albo nie wiesz, że ten wpływ możesz mieć. Dużo zależy tez od punktu widzenia. Twojego i osób, którym chcesz coś przekazać – klientom, współpracownikom, dzieciom, rodzicom, podopiecznym. Musisz im i sobie – odpowiednio sprzedać cel i marzenie o nim, tak aby metodą kolejnych małych kroków zbliżać się do niego i czuć coraz większą euforię, przyjemność i niecierpliwość, aby go zobaczyć, dotknąć i poczuć. Achhhh ten cel… Sukces rodzi się w bólach, ale jest tego warty! Powodzenia.

#585 – więcej wiary

Musisz mieć więcej wiary. Więcej wiary, że cała ta robota, praca i energia, którą wkładasz w całe swoje życie ma jakiś sens. Jesteś w stanie robić proste rzeczy – rób je dobrze, jak to opanujesz ucz się innych rzeczy, a to co już umiesz, przekazuj innym. Wtedy ludzkość na tym skorzysta. Wszystko można i trzeba … Czytaj dalej „#585 – więcej wiary”

Musisz mieć więcej wiary. Więcej wiary, że cała ta robota, praca i energia, którą wkładasz w całe swoje życie ma jakiś sens. Jesteś w stanie robić proste rzeczy – rób je dobrze, jak to opanujesz ucz się innych rzeczy, a to co już umiesz, przekazuj innym. Wtedy ludzkość na tym skorzysta. Wszystko można i trzeba ulepszać, upraszczać, wiele rzeczy też trzeba, ale niektórych już się nie da.

Staraj się nie komplikować życia sobie i innym i myśl o tym co jest do zrobienia. Wierz w siebie i innych, jesteśmy wszyscy w tym wszechświecie jedynie zbitkiem cząstek energii – nikt nie wie jak to do końca działa, po co i dlaczego, zatem co ci szkodzi wierzyć i działać jeszcze lepiej? Znajdź wartości ważne dla ciebie i propaguj je wżyciu. I wtedy niezależnie od tego jak się wszystko potoczy, będziesz zwycięzcą.

#582 – naiwność

Czasem chce się wierzyć w ludzi. Że cię proszą o przysługę w dobrej wierze, że jesteś ekspertem, znasz się. Połechcą twoje ego, dadzą ci odczuć, że jesteś ważny. Użyjesz swoich umiejętności, możliwości, by im pomóc i nagle się okazuje, że cię wykiwali…. Wykorzystali Twoją Naiwność i chęć pomocy innym. Interesownej czy bezinteresownej. W końcu nawet … Czytaj dalej „#582 – naiwność”

Czasem chce się wierzyć w ludzi. Że cię proszą o przysługę w dobrej wierze, że jesteś ekspertem, znasz się. Połechcą twoje ego, dadzą ci odczuć, że jesteś ważny. Użyjesz swoich umiejętności, możliwości, by im pomóc i nagle się okazuje, że cię wykiwali…. Wykorzystali Twoją Naiwność i chęć pomocy innym. Interesownej czy bezinteresownej. W końcu nawet satysfakcja z samej pomocy to też jest twój interes.

Cóż można począć? Wznieść się na wyższy poziom i nie dać się zbić z tropu i własnej linii przekonań. Ufaj ludziom, choć to trudne. Bądź sobą i pomagaj innym.

 

#581 – czekasz na tę jedną chwilę

Czasem się przygotowujesz do czegoś mocno, planujesz i trenujesz. Myślisz i kombinujesz. Masz 100 plan ów i 120 podplanów. I na koniec okaże się, że były do niczego niepotrzebne. Wszystko poszło jak z płatka. Dałeś z siebie w chwili W tylko 20% a wszystko poszło lepiej niż myślałeś. I tutaj nie daj sie zwieść dobrej … Czytaj dalej „#581 – czekasz na tę jedną chwilę”

Czasem się przygotowujesz do czegoś mocno, planujesz i trenujesz. Myślisz i kombinujesz. Masz 100 plan ów i 120 podplanów. I na koniec okaże się, że były do niczego niepotrzebne. Wszystko poszło jak z płatka. Dałeś z siebie w chwili W tylko 20% a wszystko poszło lepiej niż myślałeś.

I tutaj nie daj sie zwieść dobrej passie. Nie zaniechaj przygotowań, planów, treningów, analiz. Ciesz się sukcesem i świętuj, ale pamiętaj, że licho nie śpi.

#580 – ile to kosztuje?

Ile kosztuje coś co chcesz mieć? czy odczuć? czy zrobić? Odpowiada na to cytat XIX wiecznego poety i pisarza amerykańskiego: “The price of anything is the amount of life you exchange for it.” — Henry David Thoreau I co ty na to powiesz? Chyba to jasne i proste jak słońce (sic). Zatem zastanów się czego … Czytaj dalej „#580 – ile to kosztuje?”

Ile kosztuje coś co chcesz mieć? czy odczuć? czy zrobić?

Odpowiada na to cytat XIX wiecznego poety i pisarza amerykańskiego:

“The price of anything is the amount of life you exchange for it.” — Henry David Thoreau

I co ty na to powiesz? Chyba to jasne i proste jak słońce (sic).

Zatem zastanów się czego chcesz, po co to ma być i czy jest naprawdę warte czasu, który chcesz na to poświęcić. I później czas na te wszystkie obowiązki, które na ciebie czekają. Konsekwencje. Przyjemności też, ale i obowiązki. Przede wszystkim obowiązki, które wynikają z tego wszystkiego.

Każda minuta Twojego życia jest twoim zasobem, który poświęcasz na coś, czy w imię czegoś – w jakimś celu, albo po prostu bez sensu.

#576 – tak samo tylko inaczej

Polecam bloga i artykuł mojego znajomego z treningów sensei Roberta Suszko  Lekcje Niepokonanych – Wybory i rezygnacje … . Poczytajcie, zróbcie ćwiczenia i wróćcie tutaj. Mam kilka zdań uzupelnienia i komentarza. Generalnie wszystko w życiu trzeba robić z należytą dbałością o sczegóły i sens. Ani za mało, ani przesadnie za dużo – w sam raz. … Czytaj dalej „#576 – tak samo tylko inaczej”

Polecam bloga i artykuł mojego znajomego z treningów sensei Roberta Suszko  Lekcje Niepokonanych – Wybory i rezygnacje … . Poczytajcie, zróbcie ćwiczenia i wróćcie tutaj. Mam kilka zdań uzupelnienia i komentarza. Generalnie wszystko w życiu trzeba robić z należytą dbałością o sczegóły i sens. Ani za mało, ani przesadnie za dużo – w sam raz. Natomiast wszystko co robisz musi być plastyczne, zmieniać się i dostosowywać do otoczenia. Musisz patrzeć na te same rzeczy z różnej perspektywy – robić pewne doświadczenia i drobne zmiany – tak aby osiągać najlepsze efekty minimalnym kosztem.

Nawyki to podstawa – powtarzanie czynności, rytuały i trzymanie się szablonów, ale… Ale zawsze jest pewne ale. „Ale” w tym przypadku dotyczy jednej prostej rzeczy – RUTYNY. Jeśli wpadniesz w rutynę, możesz łatwo popełnić błędy, których na początku może nawet nie zauważysz. Dlatego rób tak samo, tylko inaczej. Uwzględniaj zmienność otoczenia oraz zmienność wewnętrzną – ciebie, firmy, najbliższych. Wszyscy mają nowe doświadczenia, przeżycia, pomysły. Wykorzystaj to. I jeszcze jedno – przy robieniu tego samego inaczej, nie będziesz się nudzić – będziesz w stanie dotykać granic swoich stref komfortu i bezpiecznie za nie wychodzić i je poszerzać.

To tyle na dziś i powodzenia!

#575 – pewne rzeczy musisz powtórzyć

Trudne jest to czasami, że komunikat wysłany do odbiorców nie trafia w sposób taki jakbyśmy oczekiwali. Czasem jego treść umknie, czasem zostanie zmodyfikowana, czasem, zniekształcona, a czasem po prostu zignorowana. Dlatego potrzebna ci jest cierpliwość i pewność, że to co robisz jest dobre.  Powinieneś się starać szukać potwierdzenia u odbiorców, komunikacji zwrotnej jak cię zrozumieli … Czytaj dalej „#575 – pewne rzeczy musisz powtórzyć”

Trudne jest to czasami, że komunikat wysłany do odbiorców nie trafia w sposób taki jakbyśmy oczekiwali. Czasem jego treść umknie, czasem zostanie zmodyfikowana, czasem, zniekształcona, a czasem po prostu zignorowana.

Dlatego potrzebna ci jest cierpliwość i pewność, że to co robisz jest dobre.  Powinieneś się starać szukać potwierdzenia u odbiorców, komunikacji zwrotnej jak cię zrozumieli – czy jest to zgodne z twoimi oczekiwaniami. Bądź gotów na to, ze jednak nie do końca. Bądź też gotów na to, że musisz zakomunikować jeszcze raz i jeszcze i jeszcze. Staraj się przy tym poruszać nowe aspekty i punkty widzenia. Bo idąc ciągle tą samą ścieżką, możesz nie osiągnąć zamierzonych efektów. Bądź zwinny, bądź sobą, bądź zmotywowany – rzadko coś się udaje za pierwszym razem…. Chyba, ze spier… coś na amen.

#574 – a co ma powiedzieć tasiemiec

Myślisz czasem, że Ci źle… A co ma powiedzieć taki tasiemiec, czy inny pasożyt, żerujący na swoim niczego nie świadomym żywicielu, rujnujący mu zdrowie psychiczne i fizyczne, czerpiąc przy tym wszystkie niezbędne środki życiowe. Tasiemiec może wciskać kity, że poświęcił życie by być z tobą tylko po to by wspierać twoje życie wewnętrzne i być … Czytaj dalej „#574 – a co ma powiedzieć tasiemiec”

Myślisz czasem, że Ci źle… A co ma powiedzieć taki tasiemiec, czy inny pasożyt, żerujący na swoim niczego nie świadomym żywicielu, rujnujący mu zdrowie psychiczne i fizyczne, czerpiąc przy tym wszystkie niezbędne środki życiowe.

Tasiemiec może wciskać kity, że poświęcił życie by być z tobą tylko po to by wspierać twoje życie wewnętrzne i być ci niezbędnym do życia.

Zatem nie daj się omotać tasiemcowi i pamiętaj też, co on biedny musi w głębi tasiemcowej, pasożytniczej duszy czuć.