#562 – małe kroki to klucz do sukcesu

Wymyślaj nieustannie małe kroki do twoich projektów i planów. Staraj się je realizować nieustannie. Czasem na następny krok trzeba poczekać dłużej, a czasem możesz je realizować często – nawet kilka razy w ciągu dnia. Na efekty czasem trzeba poczekać, ale to tak jak ze szklanką, która wypełnia się kapiącą wodą z kranu – nadejdzie ten … Czytaj dalej „#562 – małe kroki to klucz do sukcesu”

Wymyślaj nieustannie małe kroki do twoich projektów i planów. Staraj się je realizować nieustannie. Czasem na następny krok trzeba poczekać dłużej, a czasem możesz je realizować często – nawet kilka razy w ciągu dnia. Na efekty czasem trzeba poczekać, ale to tak jak ze szklanką, która wypełnia się kapiącą wodą z kranu – nadejdzie ten moment, że się napełni 🙂 .

Nie wszystko przyjdzie od razu, czasem trzeba zbiegu pewnych okoliczności czy spotkania na swojej drodze odpowiednich osób, jedni także mają więcej szczęścia i intuicji od innych. Nie zniechęcaj się zbyt szybko. Na dobre rzeczy  czasem trzeba dłużej poczekać i mogą więcej kosztować, ale będzie warto.

 

#561 – czy można się wypisać?

Czasem chciałbyś się wypisać z życia. Jest nudno i ciągle kłody pod nogami. Ruszasz się jak mucha w smole i czujesz się jak grzęźniesz coraz bardziej a z każdej strony atakują cię małe, nieznośne chochliki i kąsają akurat tam gdzie czy się odsłoniłeś. Cóż, takie jest czasem, życie. Aby cię pocieszyć, co oczywiście w tej … Czytaj dalej „#561 – czy można się wypisać?”

Czasem chciałbyś się wypisać z życia. Jest nudno i ciągle kłody pod nogami. Ruszasz się jak mucha w smole i czujesz się jak grzęźniesz coraz bardziej a z każdej strony atakują cię małe, nieznośne chochliki i kąsają akurat tam gdzie czy się odsłoniłeś.

Cóż, takie jest czasem, życie. Aby cię pocieszyć, co oczywiście w tej sytuacji nie jest łatwe, proponuję Ci poczytać biografie różnych ludzi. Zauważysz wtedy, jak oni mieli w życiu. Popatrz na to co robili w wieku 5, 10, 15, 20, 25, 30, 90…. lat STOP. Niektórzy nie dożyli nawet 30 czy 40….. Z jakimi problemami się borykali, co robili by osiągnąć swoje marzenia, co poświęcili,  czy na pewno byli szczęśliwi? Czy postępowali zgodnie z konwenasami? I tak dalej i tym podobne…. Przejrzyj więc wikipedię, poszukaj na YT, popatrz w bibliotece i przestań narzekać…. Masz wszystko co ci potrzebne, by przeżyć swoje życie. Niezależnie od tego co masz i w jakim stanie psychofizycznym jesteś.

To, że ci czasem ciężko – to normalne. To że nie zadowolisz wszystkich – to pewne. To, że masz szansę być szczęśliwy – jest w twoich rękach i jest bliżej niż myślisz.

#560 – Pusta linia

Czasem potrzebna jest pusta linia. Pauza. Miejsce w czasie gdzie trzeba nabrać oddechu, zbudować napięcie i przemyśleć pewne sprawy. Ty możesz je przemyśleć, ale też daj szansę swoim rozmówcom czy audytorium, aby mogli wytężyć własne myśli i wspiąć się na wyższy poziom, nadążyć za twoją logiką. Pauza – stosuj ją częściej i nie bój się … Czytaj dalej „#560 – Pusta linia”

Czasem potrzebna jest pusta linia.

Pauza. Miejsce w czasie gdzie trzeba nabrać oddechu, zbudować napięcie i przemyśleć pewne sprawy.

Ty możesz je przemyśleć, ale też daj szansę swoim rozmówcom czy audytorium, aby mogli wytężyć własne myśli i wspiąć się na wyższy poziom, nadążyć za twoją logiką.

Pauza – stosuj ją częściej i nie bój się niezręcznej ciszy. To jest narzędzie, które powinieneś stosować i wykorzystywać na użytek swój i całego swojego wielkiego planu.

#559 – wsparcie

Czasem można mieć gorszy dzień. Jedni tak mają rzadko, inni częściej, inni prawie zawsze. I tu jest kluczowe pytanie – czy dawać wtedy takim osobom wsparcie? Czasem myślisz, że tak oczywiście – potrzebują tego!!!! Z drugiej strony – myślisz sobie – raz pomogę wesprę i żmija będzie mnie wykorzystywać wiecznie. Albo, ktoś ma gorszy dzień, … Czytaj dalej „#559 – wsparcie”

Czasem można mieć gorszy dzień. Jedni tak mają rzadko, inni częściej, inni prawie zawsze.

I tu jest kluczowe pytanie – czy dawać wtedy takim osobom wsparcie?

Czasem myślisz, że tak oczywiście – potrzebują tego!!!!

Z drugiej strony – myślisz sobie – raz pomogę wesprę i żmija będzie mnie wykorzystywać wiecznie.

Albo, ktoś ma gorszy dzień, bo sam go do tego doprowadziłeś – zaufał Ci, powiedział coś, a ty powiedziałeś co o tym myślisz w negatywny sposób. I booooomba. Masz satysfakcję, bo miałeś rację!  Trafiłeś w punkt. Wykorzystałeś to, że masz swój punkt widzenia i władzę, Więc jeśli wpędziłeś kogoś w taki nastrój to możesz mieć satysfakcję i masz rację – możesz się napawać w swoim pozorny zwycięstwem.

#558 – kasa kasa kasa

Co by nie gadali, jakie bajki by nie były wciskane, to i tak za wszystkim stoi kasa. Niby nie jest ważna, niby można żyć tak, że pieniądze nie rządzą naszym życiem…. Może i tak, ale nie w naszym obecnym systemie i społeczeństwie. Taka jest przykra prawda, a jeśli myślisz, że jest inaczej to daj przykład? … Czytaj dalej „#558 – kasa kasa kasa”

Co by nie gadali, jakie bajki by nie były wciskane, to i tak za wszystkim stoi kasa.

Niby nie jest ważna, niby można żyć tak, że pieniądze nie rządzą naszym życiem…. Może i tak, ale nie w naszym obecnym systemie i społeczeństwie.

Taka jest przykra prawda, a jeśli myślisz, że jest inaczej to daj przykład?

Podatki, składki członkowskie, abonamenty, renty, emerytury, zapomogi, opłaty za usługi, ceny nieruchomości, potrzeba posiadania….

Niby możesz się realizować, niby wszystko ci wolno, marzyć i robić co chcesz, ale dla większości społeczeństwa wyznacznikiem będzie jak to przedstawisz pod kątem materialnym…. Nie? ha ha…. No tak. Masz rację. Po raz kolejny się mylę. Pieniądze nie są potrzebne w naszym świecie – do niczego 🙂

#557 – kropka nad i

Czasem trzeba postawić kropkę nad i. Nie jest to proste. Czasem trzeba włożyć w to właśnie te brakujące 80% pracy. I nie zawsze postawienie tej kropki wprawi Cię w nastrój jakiego oczekiwałeś. Może się wręcz okazać, że wszystkie dobre chęci i nadzieje, które miałeś możesz sobie wsadzić w miejsce gdzie żyje flora bakteryjna. Cóż życie … Czytaj dalej „#557 – kropka nad i”

Czasem trzeba postawić kropkę nad i.

Nie jest to proste. Czasem trzeba włożyć w to właśnie te brakujące 80% pracy.

I nie zawsze postawienie tej kropki wprawi Cię w nastrój jakiego oczekiwałeś. Może się wręcz okazać, że wszystkie dobre chęci i nadzieje, które miałeś możesz sobie wsadzić w miejsce gdzie żyje flora bakteryjna. Cóż życie ma wiele twarzy, wiele odcieni i wiele płaszczyzn. Masz prawo realizować swoje marzenia i dążyć do swoich celów. Myśl o innych, wspieraj ich i słuchaj, ale nie możesz żyć za nich. Znaczy możesz, ale czy na pewno o to chodzi? Czasem popełnisz błędy, czasem będziesz żałować. Może nawet mylisz się właśnie teraz…. Ale o to też chodzi – by odważyć się żyć po swojemu – to się nazywa postęp i innowacja. Czerp z kultury i historii, patrzaj z szacunkiem w przeszłość i kreuj odważnie swoją drogę życia.

#556 – puk puk

A kiedy  przyjdzie także po mnie zegarmistrz światła purpurowy…… Co wtedy? Kiedy przyjdzie? Co mu powiesz? Czy zrobiłeś wszystko co mogłeś? Jak spojrzysz w swoje własne oblicze? Czy się bałeś w swoim życiu i chowałeś za swoimi marzeniami? A może to szybciej niż się spodziewasz, a tu jeszcze tyle roboty – przecież ważne się tylko … Czytaj dalej „#556 – puk puk”

A kiedy  przyjdzie także po mnie zegarmistrz światła purpurowy…...

Co wtedy?

Kiedy przyjdzie?

Co mu powiesz?

Czy zrobiłeś wszystko co mogłeś?

Jak spojrzysz w swoje własne oblicze?

Czy się bałeś w swoim życiu i chowałeś za swoimi marzeniami?

A może to szybciej niż się spodziewasz, a tu jeszcze tyle roboty – przecież ważne się tylko dni których jeszcze nie znamy

#555 – Urlop

Urlop i wypoczynek musi być. Ale nie myl tego czasu z bezmyślnym hasaniem po meandrach własnej bezsilności i nieświadomości. To czas, kiedy możesz się rozwinąć w sferach, w których było zbyt mało czasu – mentalnie odpocznij, zrelaksuj się i znajdź ponownie swoje tory. Zrestartuj się i naładuj akumulatory. Podświadomie daj sobie czas. Musisz zwolnić obroty … Czytaj dalej „#555 – Urlop”

Urlop i wypoczynek musi być. Ale nie myl tego czasu z bezmyślnym hasaniem po meandrach własnej bezsilności i nieświadomości. To czas, kiedy możesz się rozwinąć w sferach, w których było zbyt mało czasu – mentalnie odpocznij, zrelaksuj się i znajdź ponownie swoje tory. Zrestartuj się i naładuj akumulatory. Podświadomie daj sobie czas. Musisz zwolnić obroty w jednych płaszczyznach by energia, którą masz została skanalizowana na te płaszczyzny, które zmagazynują je na ten czas kiedy powrócisz po wakacjach. Nie martw się na zapas, nie bój się przyszłości – nie ma czego. To co odczuwasz jako strach i niepokój to oznaka, że masz zbyt mało pomysłów lub odwagi by je realizować. Nic się nie martw. To niewiele zmieni. A przecież na świecie dzieją się cuda. Każdego dnia. Wiara. Szczęście, Częstotliwości, Fale, Symulacja, Przyciąganie. Ludzie to różnie nazywają i interpretują. Dużo zależy od twojego nastawienia. Pamiętaj, że urlop to czas kiedy musisz popracować w tym zakresie. Pracuj pilnie, planuj działaj i szukaj wsparcia wśród ludzi, których spotykasz.

I taka uwaga. Jak wracasz z urlopu to powrót tak zaplanuj aby po jednym lub dwóch dniach mieć znowu dzień lub dwa wolnego (np. weekend). Tak będzie łatwiej wrócić i nie popaść w pourlopową depresję.

Zatem – wypoczywamy z głową i nadzieją. I rozsądkiem. I już.

#554 – podróże kształcą

Element układanki, który nam wciskają. Podróże wcale nie kształcą bardziej  niż inne aspekty życia. Kształcisz się i uczysz cały czas, jeśli oczywiście c hcesz. Podróże na pewno męczą, a uczą tylko tych, którzy tej nauki szukają. Na pewno podczas podróży możesz dowiedzieć się czegoś o sobie i innych z odmiennego punktu widzenia, po jesteś postawiony … Czytaj dalej „#554 – podróże kształcą”

Element układanki, który nam wciskają. Podróże wcale nie kształcą bardziej  niż inne aspekty życia. Kształcisz się i uczysz cały czas, jeśli oczywiście c hcesz. Podróże na pewno męczą, a uczą tylko tych, którzy tej nauki szukają. Na pewno podczas podróży możesz dowiedzieć się czegoś o sobie i innych z odmiennego punktu widzenia, po jesteś postawiony w innym środowisku i w innym układzie czasoprzestrzennym, ale to czy się czegoś nauczysz czy nie, nie zależy bezpośrednio od faktu czy podróżujesz czy siedzisz w jednym miejscu.

#553 – motywacja po raz kolejny

Podchodzę do tego wpisu już piąty raz. Cały czas coś mi przerywało do skończyć. Nie chciał się zapisać, już nawet nie wiem co chciałem tu przekazać. Jedno jest pewne. To czy się zmotywujesz czy nie – nie ma żadnego znaczenia. Nie ma znaczenia czy uratujesz ludzkość przed zagładą, czy wynajdziesz szczepionkę na raka, czy odpalisz … Czytaj dalej „#553 – motywacja po raz kolejny”

Podchodzę do tego wpisu już piąty raz. Cały czas coś mi przerywało do skończyć. Nie chciał się zapisać, już nawet nie wiem co chciałem tu przekazać. Jedno jest pewne. To czy się zmotywujesz czy nie – nie ma żadnego znaczenia. Nie ma znaczenia czy uratujesz ludzkość przed zagładą, czy wynajdziesz szczepionkę na raka, czy odpalisz głowicę nuklearną. A może dzisiaj nakarmisz bezdomnego, albo uratujesz życie psiakowi?

A może będziesz dla kogoś inspiracją? A może stworzysz dzieło sztuki, czy napiszesz swój pierwszy wiersz? A może ktoś się w tobie zakocha? A może uprowadzą cię kosmici?

Jak sam widzisz nie ma to większego znaczenia, czy będziesz zmotywowany czy nie…. Więc z dwojga złego, apeluję do Ciebie – weź się kopnij w zadek i weź się do roboty. Jest tyle ciekawych rzeczy do zobaczenia i zrobienia, że grzechem byłoby z nich nie skorzystać póki możesz. Poleżeć zawsze zdążysz, jak nie na tym świecie to na innym. Więc tańczmy póki muzyka gra.